12 Temmuz 2012 Perşembe

Oyun hamurundan Angry Birds


Ana-oğul birlikte oynayalım diye yaptık. Oyun hamurlarının, okul öncesi dönem çocukları için faydaları say say bitmez. Bir kere eğlencelidir. Yaratıcılığı körükler, küçük kas gelişimi için faydalıdır, konsantrasyon, el-göz koordinasyonu, renkler, yumuşak-sert kavramları...

Bunlar da Alpi' nin kendi başına yaptığı kızgın kuşlar:Domuzun burnu ve dislerini, sonradan beğenmediği için söktü. Hiç de fena değiller değil mi? :)


ElfAna - Alpi Harikalar Diyarında

1 yorum:

Fatiha Süresi dedi ki...

Fatiha Suresi Kuran'ın kalbi olan 7 Ayet-i Kerime'den oluşmaktadır. Bu Ayetler iki kısımda incelenebilir. İlk kısımda Allah'a hamd edilip O'nun sıfatları anlatılırken ikinci kısımda ise sîrat-ı Mûstakîm yani doğru yola ulaşmak Allah'tan istenmektedir. Çünkü kulu hakkıyla doğru yola iletebilecek olan birtek Allah Teala Hazretleridir. Daha sonrasında gazaba uğrayan sapmışların yolundan ise sakınılmak istenmektedir. İnsan yanlış yollara sapmaya meyillidir. Ancak ve ancak Allah Teala diler ve korursa insanoğlu yanlış yoldan sakınabilir. Ben doğru yolumu kendi başıma bulurum diyerek Allah'a sığınmayanların sapıttığı tarih boyunca görülmüş ve daima görülmeye de devam edecektir. Sitemize tıklayarak Fatiha Suresi hakkında detaylı bilgiler edinebilir, kabe imamlarından dinleyebilir veya arapça ve türkçesinden okuyabilirsiniz. Fatiha suresinin anlamı meali ve tefsirine de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

Bunu seven anneler