22 Mart 2010 Pazartesi

Vücudumuzu öğrenelim : Asya,Besya ve Şeker

Oluklu kartondan Asya' nın boyutunda bir maket kestim. Maketin ayaklarına, parmaklarına ve son olarak da baş kısmına kendi resmini yapıştırarak maketin son halini oluşturduk. Beraber ellerini, parmaklarını, başındaki tüm organlarını tek tek gösterdik..


Bu organları aynı zamanda kendi üzerimizde ve yine kendi boyutlarındaki oyuncak bebeğinin üzerinde gösterdik, adlarını söyledik.

 Beraber maketimizin ve bebeğimizin önce altını bağladık." Bu, Besya' nın ayakları (maketimizin adı Besya, bebeğimizin Şeker) Hadi ayaklarına çorup giydirelim. Başına şapka takalım. Eline eldiven takalım. Bacaklarına pantolonunu giysin" gibi cümlelerle Şeker ve Besyamızı giydirdik. 

Giydirme işleminden sonra "Hadi Besya ağzını aç; Asya yemek verecek." "Hadi Şeker ağzını aç; Asya yemek verecek." "Hadi Asya ağzını aç; anne yemek verecek" diyerek ağzını gösterdik. 
"İki elim, iki kolum, bacaklarım var; her insanda bir burun, bir de ağız var" şarkısıyla; şarkıda geçen organları gösterdik. 
Bu maket ve bebekle, müthiş anne yaratıcılığına kalmış, daha bir çok etkinlikle vücudumuz tanıtılabilir. Şeker ile ağzımızı tanıyoruz; bu da vücudumuzu zevkli bir şekilde tanımamıza yardım edecek arkadaşımız, Asya' nın kopyala yapıştırı Besya.


Selda - Asyaselda

2 yorum:

Hilal dedi ki...

bayıldım ben buna
ellerinize sağlık

asyaselda dedi ki...

teşekkürler:)Asya çok küçüktü o zamanlar .ama baya vakit geçirdik besya ile:)sevgiler

Yorum Gönder

Bunu seven anneler